Studies in the Scriptures

Tabernacle Shadows

 The PhotoDrama of Creation

[left.htm]

 

DAILY HEAVENLY MANNA

Preface
 

ЩОДЕННА

НЕБЕСНА МАННА

 для

дому віри

ЗБІРНИК ВІРШІВ СВЯТОГО ПИСЬМА

з

відповідними цитатами з

Zion's Watch Tower

на кожний день в році

 

Браття, докладіть до цього всю пильність і пока-

жіть у вашій вірі чесноту [стійкість], а в чесно-

ті – пізнання, а в пізнанні – стримання [само-

владання], а в стриманні – терпеливість, а в

терпеливості – благочестя, а в благочесті –

братерство, а в братерстві – ЛЮБОВ.

Бо коли це в вас є і примножується,

то воно зробить вас нелінивими,

ані безплідними для пізнання

  Господа нашого Ісуса Христа”.

2 Петра 1: 5-8

 

ТОВАРИСТВО ДОСЛІДНИКІВ БІБЛІЇ

 

КОРИСТЬ ЩОДЕННОЇ ДЕСЯТИНИ

 

І тим Мене випробуйте, – промовляє Господь Саваот: чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір? (Малахії 3: 10).

 Якщо християни дозволяють, щоб наплив і натиск самолюбних амбіцій позбавляв їх щоденної порції небесної їжі, їх не повинно дивувати, якщо вони з кожним днем убогіше зростають духовно і якщо “мир Божий” в їхніх серцях поступається місцем незадоволенню, яке зростає в світі, незважаючи на примноження наших вигод і привілеїв. Пам’ятаймо пересторогу: “Пізнавай ти Його на всіх дорогах своїх, і Він випростує твої стежки” (Пр. 3: 6).

Наше перше видання “Манни”, 20000 примірників, мало набагато кращий успіх, ніж ми могли сподіватися, і ми були дуже підбадьорені милими словами багатьох її приятелів зблизька і здалека. Деякі називають її своєю “Небесною сніданковою їжею” і говорять, що вони насолоджуються її уроками так само регулярно, як сходом сонця. Звичайно, маленька десятина часу, кожного дня проведеного при споживанні її шматочків небесної мудрості, не може не бути корисною всім, хто споживає. День, який починається такими роздумами, безперечно, повинен бути краще проведений і більш корисний. Для серця, таким чином зверненого до святих думок, існує набагато менша ймовірність зійти з правильних стежок. Отже “мудрість, що зверху вона”, поступово і легко засвоюється і не може не принести певного доброго плоду в серцях святих і не може не викликати пошани в серцях світських людей.

Кожен християнин, котрий побачив цю книгу, безперечно, зацікавиться нею і захоче її примірник для свого власного сніданкового столу. І оскільки вона видається не задля прибутку, а для добра, ми поставили таку низьку ціну, яка робить її доступною для всіх. Ми робимо цінну послугу нашим друзям і близьким, коли представляємо “Манну” їхній увазі і запевнюємо їх, що вона є просто християнською – не відноситься до якогось віросповідання. Дехто використовує її як подарунок до дня народження і подарунок до інших свят. Інші прагнуть поширити її добрий вплив, купуючи її у великих кількостях і продаючи з незначною націнкою, щоб покрити витрати часу і перевезення. Всі є запрошені взяти участь у цьому служінні любові в міру їхніх можливостей і здібностей.

Ця книга є актуальною на все життя, її можна використовувати рік за роком, тому що священне послання ніколи не старіє, а є як наказ за наказом, правило за правилом.

 

Ваш брат і слуга, Ч.Т. Рассел



 

БОЖА ЦІЛЬ ЩОДО ХРИСТИЯНСТВА

 

Християни готуються до славної майбутньої праці обдаровування благословеннями всього світу людства. Це і є той благословенний факт Святого Письма, який надає сенс християнському життю. Випробування віри, дисципліна і години терпеливої виснажливої праці в Господній службі втратили б багато значення, якщо б тоді, коли вузька дорога жертви досягне свого кінця, не було б ніякої діяльності – нічого, крім вічного безділля.

Святе письмо закликає нас подавляти себе і своє самолюбство, щоб наші серця і розум могли бути наповнені і контрольовані любов’ю. Ми повинні любити Бога і один одного так, як Він любить нас. Бог виявив Свою любов через дар Свого Сина, щоб Він був нашим Відкупителем і Відкупителем усього світу. Ісус показав Свою любов через добровільне жертвування Свого земного життя як викупу за Адама і його рід, засуджений на смерть з причини гріха. Очевидно, що коли така любов торкнулася нас, ми також будемо радіти привілеєм служіння іншим.

Безперечно, однією з найсолодших радостей, які зазнає християнин, є жертвування зусиль для допомоги іншим. Але теперішнє життя коротке. Людські слабкості є перешкодою, яка обмежує нашу немічну службу. Тільки-но ми усвідомимо це, вечір життя починає розстилати довкола нас свої похмурі тіні; і якщо Дух Бога і Христа наповнює наші серця, ми будемо відчувати, що вся наша служба була надто мізерною, що, коли було б можливо, ми хотіли б продовжити цю службу і примножити її на славу Богу.

Існує можливість робити саме те, що Святе Письмо представляє нам як велику ціль християнського життя. Апостол Павло ототожнює християнську церкву, яка складається з усіх справжніх послідовників Учителя, з божественно приготованим шляхом благословення для всього людства. Бог обіцяв Аврааму, що його насіння буде благословити всі народи землі. Апостол показує, що це обіцяне насіння становить Христос і Його церква (Галатів 3: 16, 27-29). Ця велика праця благословення все ще належить майбутньому. Це праця тисячолітнього віку, коли Христос і Його церква царюватимуть як духовні правителі землі. Церква має частку в “першому воскресінні”, щоб вона могла жити і царювати з Христом (Об’явлення 20: 4, 5).

Про те, що світ прагне благословення, книга “Божественний План віків” говорить так: “Все створіння, стогнучи і болісно страждаючи, ніби інстинктивно очікує, тужить і надіється на день, який називає Золотим Віком. Однак люди ідуть наосліп, тому що не знають великих та славних намірів Єгови”. Яким привілеєм це буде в новому, тепер уже недалекому, віці – брати участь з Христом у великій праці просвітлення світу стосовно повного любові Божого плану і давати людям можливість стати учасниками благословення життя і щастя, яке Він приготував через викупну працю Христа.

 

МОЯ РАНКОВА ПОСТАНОВА
 

Я прагну, щоб моєю першою думкою на світанні було: “Чим я відплачу Господеві за всі добродійства Його на мені? Я чашу спасіння прийму і прикличу Господнє Ім’я [для благодаті допомоги]! Присяги свої Господеві я виконаю” (Псалом 116: 3-5).

Пам’ятаючи Божественний поклик: “Позбирайте для Мене побожних Моїх, що над жертвою склали заповіта зо Мною” (Псалом 50: 5), постановляю, що сьогодні, при допомозі Господньої благодаті, як святий Бога, буду виконувати мої обіти, продовжуючи працю жертвування мого тіла і його інтересів, щоб осягнути Небесну спадщину у співспадщині з моїм Відкупителем.

Буду старатися бути скромним і щирим зі всіма.

Не буду намагатися задовольняти і шанувати себе, а лише Господа.

Буду обережно вшановувати Господа своїми устами, щоб мої слова могли бути єлеєм і благословенням для всіх.

Намагатимусь бути вірним Господу, Правді, братам і всім, з ким матиму до діла, не лише у великих справах, але й у малих життєвих речах.

Ввіряючи себе Божественній турботі і Провидінню, яке керує всіма моїми інтересами для мого найвищого добра, намагатимусь не лише бути чистим у серці, але й відхиляти від себе всі тривоги, всі невдоволення і знеохочення.

Не буду нарікати, ані ремствувати на те, що́ Господнє провидіння може дозволити, тому що

“Віра може твердо покладатися на Нього,

Що́ би нам не трапилось в житті”.

 

ОБІТ ГОСПОДУ

 

Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім’я Твоє. Нехай Твоє панування щораз більше входить у моє серце, а Твоя воля буде виконана в моєму смертному тілі. Покладаючись на підтримку обіцяної Тобою благодаті допомагати через Ісуса Христа, нашого Господа, в кожній потребі, складаю цей обіт.

Щоденно буду пам’ятати перед Престолом Небесної благодаті про загальні інтереси праці жнива і особливо про частку, якою я сам маю привілей втішатися в цій праці, а також про дорогих співробітників, де б вони не знаходились.

Обіцяю ще старанніше, якщо можливо, ще ретельніше перевіряти мої думки, слова і вчинки з метою бути більш придатним до служби Тобі і Твоїй дорогій черідці.

Обіцяю Тобі, що буду на осторозі, щоб протистояти всьому, що близьке до спіритизму та окультизму, і, пам’ятаючи, що є лише два пани, буду всіма розумними шляхами опиратися пасткам, які походять від противника.

Далі обіцяю, що, за винятком згаданого нижче, буду всякого часу і на кожному місці поводитись наодинці з ким-небудь з протилежної статі так само, як поводився б з ним привселюдно – в присутності зібрання Господнього народу.

І наскільки це розумно і можливо, буду уникати знаходитись в одній кімнаті наодинці з ким-небудь з протилежної статі, хіба що двері в кімнату будуть широко відчинені.

Винятки у випадку братів – дружина, діти, матір і тілесні сестри; у випадку сестер – чоловік, діти, батько і тілесні брати.

 

 

Preface - СІЧНЯ-January - ЛЮТОГО-February - БЕРЕЗНЯ-March -
КВІТНЯ
-April - ТРАВНЯ-May - ЧЕРВНЯ-June -
ЛИПНЯ-July - СЕРПНЯ-August - ВЕРЕСНЯ-September -
ЖОВТНЯ
-October - ЛИСТОПАДА-November - ГРУДНЯ-December
- Index - Word Document -
PDF

Return to Ukrainian Home Page


 

Illustrated 1st Volume
in 31 Languages
 Home Page Contact Information